Czech English German Russian

 

Pravidla pro odlov ryb udicí

 

Chyť a pusť !

 

Nejvýše 2 udice, každá 1 návazec, HÁČKY BEZ PROTIHROTU!

Třetí udici možno přikoupit za 100 Kč.

Netřpytkuje se.

Každý rybář musí mít svou rybářskou vaničku.

Z dravců se loví pouze sumec a ten, i když by byl roček, nesmí zpět do vody. Co s uloveným velkým sumcem se následně domluvíme.

Vnadění míst je povoleno i z vlastního člunu. Pokud je málo lovících, je možno dát bójku.

Je zakázáno vnadit krví, mléčnými kaly, syrovými luštěninami (boby, hrách apod...),syrovou kukuřicí...(z důvodu bobtnání v rybím zažívacím traktu).

Z důvodu množství krásných trofejních ryb, které jsou určeny k Vašemu i našemu potěšení a vrácení zpět do rybníka, vyžadujeme používání podložek pod ryby (v případě málo početné skupiny kamarádů postačí jedna) a velký podběrák. Velice vhodné je i používání rybí desinfekce na rány po háčku.

Lovící je povinen strpět sekání trávy okolo rybníka.

Z důvodu delšího pobytu u vody nebo přes noc, je možné si postavit vlastní stan nebo přistavit karavan (zatím bez poplatku).

Lovící je povinen na lovném místě i kolem něj udržovat pořádek a čistotu.

K dispozici jsou 2 kadiboudy.

Platí zákaz rozdělávání ohňů. Pro přípravu jídel je možné použít vlastní gril.

Pokud za lovícím dorazí návštěva, musí automobil nebo jiný dopravní prostředek zanechat na parkovišti a jít pěšky.

Právo pobytu na rybníku má pouze platící rybář, nikoli nelovící kamarádi. Pokud nelovící kamarád bude chtít být s kamarádem rybářem, bude ho to stát 100 Kč za den.

Lovící je povinen na vyzvání kontrolního orgánu nebo majitele umožnit prohlédnutí vybavení (háčky bez protihrotů, pean, větší podběrák, podložka), na vyzvání též umožnit kontrolu, zda si neponechal rybu a to včetně zavazadel i vnitřního prostoru vozidla.

Odlov ryb musí být prováděn s ohledem na spolulovící, aby se vzájemě neomezovali a nebyly hádky.

Pokud je lovících na rybníku málo (zejména v týdnu, cca 2-3) a zakrmí si zeširoka, musí počítat s tím, že když přijedou další rybáři, musí začít lovit tak, aby se neomezovali navzájem, bez ohledu na předchozí zakrmení.

Odlov je nutné si domluvit telefonicky nebo SMS zprávou na čísle +420 602 339 551.

Jednou ročně se konají na rybníku závody (přes víkend, většinou začátkem června), v tu dobu je rybník vyhrazen. Po skončení závodů je možno začít chytat. Pravidla a datum budou uvedena v akcích a na MRKU.

Jakékoli porušení výše zmíněných pravidel je důvodem k okamžitému vyhození (bez náhrady) a již nikdy nebude takový "rybář" vpuštěn na Kfelský rybník.

Zakoupením povolení k odlovu ryb na udici lovící dává souhlas s uveřejněním svého jména na těchto stránkách a na MRKU, pokud by byl přistižen, že si ponechal neoprávněně rybu.

V obtoku se neloví!!

Loví se nonstop.

 

 

 

Z našeho rybníku

25.jpg
pluridet